0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Советот за безбедност на ОН изрази загриженост за ситуацијата во Мјанмар

Советот за безбедност на ОН денеска усвои декларација за Мјанмар, во која изразува „длабока загриженост“ за наметнатата вонредна состојба и бара ослободување на „сите уапсени“, наведоа дипломатски извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close