ЕвропаЕвропа.Портал

Советот на Руската Федерација го ратификуваше Нов СТАРТ на пат години

Горниот дом на рускиот Парламент едногласно го ратификуваше договорот за контрола на нуклеарното оружје – Нов СТАРТ на пет години, што беше предложен од претседателот на Русија, Владимир Путин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close