Svet.SlajderЕвропа

Советот на Федерацијата на Русија одобри испраќање војници во Карабах

Советот на Федерацијата на Русија едногласно усвои резолуција со која се дава согласност на рускиот претседател Владимир Путин да испрати руски војници во Нагорно Карабах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close