0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Советот на амбасадори бара одложување на изборите, за да продолжат реформите потребни за ЕУ

Здружението за меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ им се заблагодарува на европските лидери и на комесарите на иституциите на Европска Унија за нивната реална и морална политичка поддршка на Република Северна Македонија во нејзиниот долг и макотрпен пат кон зачленување во ЕУ. Таа поддршка посебна беше важна после одлуката на Европскиот Совет во октомври на земјата да не и се додели датум за преговори, наведува „Советот на амбасадори“.

Back to top button
Close
Close