0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Советодавниот одбор на ФДА ја одобри вакцината на Модерна

Советодавниот одбор на американската Агенција за храна и лекови (ФДА) одобри итна употреба на вакцината против коронавирусот, изработена од компанијата „Модерна“, производител на лекови со седиште во Масачусетс и Националниот институт за здравство (НИХ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close