Svet.SlajderСвет

Советодавниот одбор на ЦДЦ следната недела ќе дискутира за вакцината Џонсон и Џонсон

Американски панел експерти ќе се состане следната недела за да разговара дали да се продолжи со паузата во употребата на вакцината на Џонсон и Џонсон против Ковид-19, откако одлуката за тоа беше одложена претходно оваа недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close