СветСвет.Портал

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затворска казна.

Таг
Back to top button
Close
Close