0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Совет на министри на ЕУ: Новата методологија ќе се примени на Србија и Црна Гора

Советот за општи работи на Европската унија се согласи за примена на ревидираната методологија за проширување во процесот на пристапните преговори со Црна Гора и Србија, сопштено е на крајот на состанокот на ова тело, на кое учествуваат министрите на ЕУ одговорни за европски работи, откако двете земји се согласија, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close