Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Совет на ЕУ: Физички состаноци на апсолутен минимум

Германското претседателство со Советот на ЕУ денеска донесе одлука за намалување на физичките состаноци на експертско ниво на „апсолутен минимум“ поради екстремно високата стапка на зараза со коронавирусот во Брисел, а на виртуелните состаноци ќе се дискутира и за приоритетните прашања.

Back to top button
Close
Close