0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Совет на Амбасадори: Стручните мислења да се инкорпорираат во новиот предлог закон за легализација на дивоградбите

Здружението Совет на Амбасадори со внимание ја следи јавната дебата за Законот за легализација на дивоградбите, која се води во професионалните тела надлежни за оваа специфична проблематика, како што е Асоцијацијата на архитектите и други слични организации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close