BallkanBallkan.Portal

Sot video-konferencë për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot do të marrë pjesë në  video-konferencë  në suaza të dialogut mes Prishtinë dhe Beogradit nën udhëheqësi të Bashkimit Evropian.

Beograd, 12 korrik 2020 (MIA) – Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot do të marrë pjesë në  video-konferencë  në suaza të dialogut mes Prishtinë dhe Beogradit nën udhëheqësi të Bashkimit Evropian.

Video-konferenca, e cila do të fillojë në orën 10:00, do ta udhëheq përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për punë të jashtme dhe politikë të sigurisë Zhozep Borel, publikoi pres shërbimi i presidentit serb. sa/

Таг
Back to top button
Close
Close