Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Состојбата во чешките болници е критична, дел од пациентите ќе се лекуваат во странство

„Големиот број новозаразени лица го зголеми притисокот врз здравствениот систем, а расте и бројот на пациентите на кои им е потребна хоспитализација“, соопшти Министерството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close