0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Состојбата со епидемијата стабилна, единаесет градови без Ковид-19, нема нови рестриктивни мерки

Министерот за здравство Венко Филипче вчера ја оцени состојбата со ковид како прилично стабилна, на што упатува малиот број на новодијагностицирани и на приеми во болниците. Тој соопшти дека засега не се планираат дополнителни рестриктивни мерки.

Back to top button
Close
Close