0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Состојбата на пациентката на која ѝ беше трансплантирано срце е добра, потврди Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека состојбата на пациентката на која ѝ беше трансплантирано срце од мртов донор е стабилна и оти сите параметри се добри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close