ИнфопакетСостојба на патиштата

Состојба на патиштата

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Табановце и на ГП Богородица има зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата е од 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close