0_Инфопакет.Портал0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

Состојба на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица.

Скопје, 19 јануари 2021 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.

Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Back to top button
Close
Close