0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Состанок Нуредини – Хан за поефикасно искористување на расположивите средства за проекти во животната средина

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини оствари работен состанок со еврокомесарот за буџет и администрација Јоханес Хан, со цел зголемување на инвестициите и поефикасна имплементација на проектите од областа на заштита на животна средина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close