0_Македонија.ПорталПолитика

Состанок на Спасовски со началниците на секторите за внатрешни работи и регионалните центри за гранични работи

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска оствари работен состанок со началниците на секторите за внатрешни работи и регионалните центри за  гранични работи, на кој беа анализиарни постигнатите резултати во однос на работата на полицијата во текот на 2020 и почетокот на 2021 година.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close