0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Состанок на Платформата за јавно-приватен дијалог: Презентирани предлог-економските мерки од петтиот сет за поддршка за стопанството и граѓаните

Согласно веќе воспоставената практика за одржување на состаноци на Платформата за јавно-приватен дијалог, што се одржуваат секој месец, денеска во Владата министерите за финансии и за економија, Фатмир Бесими и Крешник Бектеши остварија средба со претседателите на четирите најголеми стопански комори во земјава - Стопанска комора на Македонија, Стопанска комора на Северозападна Македонија, Сојуз на стопански комори и МАСИТ, кои се дел од оваа Платформа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close