БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Состанок на Битиќи со евроамбасадорот Гир – Пристапниот процес кон ЕУ национален интерес, посветеност кон реформите

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, преку видео конференциска врска, денеска одржа состанок со Шефот на делегацијата на Европската Унија во Скопје, амбасадорот Дејвид Гир, со кого, како што соопштуваат од неговиот Кабинет, разговараа за спроведувањето на реформи во нашата земја во насока на евроинтеграцискиот процес, како и за унапредување на сите сфери на општественото живеење.

Back to top button
Close
Close