Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Состанок на амбасадорите на ЕУ за договорот со Лондон

„Германското претседателство со Советот на ЕУ свика состанок во 10.30 часот. Амбасадорите на ЕУ почнуваат да го разгледуваат договорот меѓу ЕУ и Велика Британија“, објави портпаролот на ЕУ на Твитер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close