0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Сослушани вештак и сведоци на обвинителство за случајот „Друмарина“

Судењето за случајот „Друмарина“, во кој поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева, се сомничи за измама со фискални сметки од патарина, која го чинела Собранието околу 100.000 евра, продолжи денеска со сослушување на двајца сведоци и едно вешто лице предложени од Обвинителството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close