0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Сослушан сведок од одбраната во случајот „Тортура“

Начинот на постапување на единицата „Алфа" на 6 јуни 2011 година беше редовен начин на ангажирање на единицата, кажа Апостол Стојановски, своевремено началник на СВР Скопје, на денешното судење за случајот „Тортура".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close