Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Сорио: ЕУ ги нарача вакцините од „АстраЗенека“ три месеци по Велика Британија

Главниот извршен директор на фармацевтскиот гигант „АстраЗенека“, Паскал Сорио, упати апел до европската јавност да покаже разбирање во врска со одложувањата на планираните испораки на вакцините против Ковид-19, додавајќи дека компанијата не е законски обврзана со одредена временска рамка, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close