ЕвропаЕвропа.Портал

Соработничка на Навални штрајкува со глад: Спречена сум да учествувам на изборите

Виолета Грудина, соработничка на Алексеј Навални и потенцијален кандидат на руската опозиција, најави штрајк со глад бидејќи, како што тврди, намерно била спречена да се пријави за изборите во септември, откако била принудена на карантин во ковид-болница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close