0_Македонија.ПорталОпштество

Соработка на ИКДНА со меѓународната програма Вајс-Ливнат од Израел

Одделот за холокауст образование и истражување при Институтот за културно и духовно наследство на Албанците (ИКДНА)-Скопје имаше прв состанок со Клодета Цане, експерт за холокауст студии и активист, дипломирана на Меѓународната магистерска програма Вајс-Ливнат за холокауст образование при Универзитетот „Хаифа“ од Израел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close