0_Македонија.ПорталОпштество

Сопругата на претседателот на државата го посети инфективното одделение во болницата во Куманово

Сопругата на претседателот на државата, Елизабета Ѓоргиевска, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, денеска го посети Одделот за инфективни болести при Општата болница во Куманово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close