Svet.SlajderСветСвет.Портал

Сопругата на ерменскиот премиер посетува воена обука, ќе оди на фронт   

Ана Хакобијан, сопругата на ерменскиот премиер Никол Пашињан, најави дека од денеска ќе посетува воена обука, заедно со уште 12 жени и ќе отиде во Нагорно-Карабах

Back to top button
Close
Close