Svet.SlajderСветСвет.Портал

Сопругата на Ел Чапо останува во притвор

Американски федерален судија денеска одлучи сопругата на водачот на мексиканскиот наркокартел, Хоакин Ел Чапо Гузман, да остане привремено во притвор, откако беше уапсена и обвинета за помагање на нејзиниот сопруг да го води картелот, а учествувала и во бегството на Ел Чапо од мексикански затвор во 2015 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close