Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Сопруг и син приведени поради семејно насилство, во јануари поднесени кривични пријави за 5 сторители има и 23 поплаки

Тетовската полиција ноќеска приведе две лица кои биле пријавени за два случаи за семејно насилство. Во првиот 50 годишник физички ја нападнал сопругата, а во вториот 26 годишник му се заканил на татко си дека ќе го убие.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close