БизнисБизнис.ПорталЕкономијаОригинални текстови

Соопштението на Здружението на оштетени штедачи – Еуростандард банка

Преку ова соопштение уште еднаш го искажуваме нашиот цврст став дека ДКСК нема надлежност да се произнесува за судир на интереси во апстрактен спор односно спор којшто не се однесува на конкретни лица - физички или правни, туку се работи за спор меѓу општи акти - Устав и закон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close