0_Македонија.ПорталПолитички партии

Соопштение од ВМРО-ДПМНЕ за посетата на министерката Шекеринска во Маврово-Ростуше

Денес Радмила Шекеринска во функција на заменик претседател на Влада го посети Маврово-Ростуше, знаејќи дека таа е носител на Изборната единица 5 и се промовираше себеси.Притоа скандалот да биде поголем нејзината изјава беше пуштено од маил на Влада на Република Македонија.

21 јуни 2020 

Шекеринска денес ја злоупотреби својата функција за партиски цели

СДСМ освен што лаже, злоупотребува и државни функции за партиски цели.

Денес Радмила Шекеринска во функција на заменик претседател на Влада го посети Маврово-Ростуше, знаејќи дека таа е носител на Изборната единица 5 и се промовираше себеси.Притоа скандалот да биде поголем нејзината изјава беше пуштено од маил на Влада на Република Македонија.

Доаѓа 15-ти јули кога ќе се стави крај на лагите на СДСМ но и злоупотребите на државни функции за партиски цели.

Изборот е помеѓу обнова која ќе ја донесе ВМРО-ДПМНЕ и измама која ја имаме од Заев и СДСМ. Македонија не заборава, и народот ќе ја направи разликата.

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

_________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close