Оригинални текстови

Соопштение од Општина Центар во врска со Конкурсот за локацијата кај поранешна ф-ка „Треска“

На 64-тата седница на Советот на Општина Центар, која се одржа вчера (6.5) како четврта точка на дневниот ред беше разгледуван даден одговор од страна на Агенцијата за планирање на просторот на Република Северна Македонија. Дописот претставува одговор на покана за делегирање на членови во комисија за организирање на конкурс за избор на идејно решение за локацијата на некогашната фабрика „Треска“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close