Политички партии

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ за демантот од Владата за средбата на Заев со Седат Пекер

Тоа што Владата демантира, а не лично Зоран Заев ништо не и значи на јавноста, оти тоа е само ишкање на мувата од капата. Изјавата на турскиот бос Седат Пекер дека е пријател со Заев и се среќавал со него во неговиот дом, апсолутно нема никаква врска со владата. Патем овде владата не треба да ги демантира ставови и информации на медиумите или ВМРО-ДПМНЕ, туку треба да го демантира Седат Пекер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close