0_Web_АктуелноОпштествоСервисни информацииСостојба на патиштата

Сообраќајот со умерен интензитет по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози и со умерен интензитет патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонската страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close