0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози, снег провејува на Попова Шапка и на Стража

Сообраќајот на патиштата се одвива по наместа влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража. Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close