Состојба на патиштата

Сообраќајот се одвива непречено по суви коловози

Како што соопшти АМСМ интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Back to top button
Close
Close