0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

Сообраќајот по влажни коловози, магла на патот Катланово – Велес

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на планинскиот превој Стража, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close