Општество

Сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Струмица во прекин

Сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај месноста викана „Клучка Струмица“ од 9 часот е во прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Причината за прекинот е сообраќајна незгода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close