0_Македонија.ПорталОпштествоСостојба на патиштата

Сообраќајот на експресниот пат Штип-Радовиш денеска без прекин

На експресниот пат Штип - Радовиш, кај местото „Пилав тепе“ сообраќајот денеска ќе се одвива непречено во двата правца, без прекини и застои, соопшти АМСМ.

Скопје, 25 јуни 2020 (МИА) – На експресниот пат Штип – Радовиш, кај местото „Пилав тепе“ сообраќајот денеска ќе се одвива непречено во двата правца, без прекини и застои, соопшти АМСМ.

Нема да се изведува минирање, како што беше најавено.

АМСМ утрово информира дека патот Штип – Радовиш од 12:40 часот ќе биде во прекин поради минирање на делот кај „Пилав тепе“, но според изведувачот на работи „СТРАБАГ АГ“ денеска минирање нема да се врши. мч/са/ 

 

 

Back to top button
Close
Close