0_Македонија.ПорталГраѓански секторСервисни информации

Сообраќајот кај превојот Барбарос по една коловозна лента

Сообраќајот на патниот правец Прилеп - Македонски Брод кај планинскиот превој Барбарос, кој од 9.10 часот утрово беше во целосен прекин поради одрони, од 12.45 часот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Back to top button
Close
Close