0_Македонија.ПорталИнфопакетОпштествоСервисни информации

Сообраќајот без забрани, по суви коловози

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по суви коловози, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Скопје, 18 мај 2020 (МИА) – Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по суви коловози, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Надвор од градските средини интензитетот на сообраќајот е умерен, а граничните премини остануваат затворени како една од мерките за справување со пандемијата на КОВИД-19. бак/

 

Back to top button
Close
Close