0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Сообраќајка меѓу две возила во Скопје, две од сопатничките со тешки повреди

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на крстосницата од булеварот „Александар Македонски“ и улиците „Интернационални бригади“ и „16. Македонска бригада“ се случила сообраќајна незгода меѓу товарно возило „мерцедес бенз“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Н.(67) од селото Теранци, кочанско, и патничко возило „даихатсу сирион“ управувано од Т.Д.(77) од Скопје.

Back to top button
Close
Close