0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаСервисни информации

Сончево со умерена облачност, слаб ветер и температури до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, во западните делови повремено ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 17 до 24 степени.

Back to top button
Close
Close