0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево со умерена облачност и температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со услови за магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 17 до 24 степени.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close