Временска прогноза

Сончево со умерена облачност

Скопје, 21 ноември 2019 (МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми.

Утринската температура ќе се движи од нула до 10 степени, а дневната температура од 10 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми.

Утринската температура ќе достигне до пет степени, а дневната температура до 15 степени.

Следува период на променливо облачно време со локален дожд, претежно во јужните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Back to top button
Close
Close