0_Македонија.ПорталВременска прогнозаСервисни информации

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град. Минималната температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а максималната од 25 до 33 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Back to top button
Close
Close