0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево со слаб ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде свежо. Во текот на денот на места ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од минус еден до шест, а максималната ќе достигне од 13 до 21 степен.

Back to top button
Close
Close