Временска прогноза

Сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец

Скопје, 11 септгември 2020 (МИА) – Времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а максималната од 28 до 35 степени.

Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 32 степена.

До викендот ќе се задржи претежно сончево и топло време, а од понеделник ќе има извесно зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close