Временска прогнозаОпштествоСервисни информации

Сончево со мала облачност, посвежо и засилен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и посвежо. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер, чија брзина наместа ќе надминува 70 км/час. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 30 степени.

Скопје, 4 септември 2020 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и посвежо. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер, чија брзина наместа ќе надминува 70 км/час. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 30 степени.

Времето во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со засилен северен ветер. Максималната температурата ќе биде 26 степени.

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура ќе биде во пораст. ир/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close